Nová hudební knihovna Epidemic Sound

Multikanálová síť Tubrr pro své partnery přichystala zajímavou novinku. Všichni, kdo mají svůj kanál v síti Tubrru, mohou nově zdarma přistupovat k obrovské hudební knihovně Epidemic Sound. Ta je určena přímo pro youtubery a obsahuje tu nejlepší hudbu pro jejich videa.

Na Epidemic Sound je k nalezení vše od energického švédského housu přes dubstep a filmovou hudbu až po ten nejchytlavější světový pop. Hlavní výhodou pak je, že se jedná výhradně o hudbu exkluzivně vykoupenou přímo od umělců včetně veškerých práv. Youtuber má tedy jistotu, že si jím použité skladby nemohou nárokovat například jiné hudební knihovny, které by je měly ve své databázi.

Není tedy pochyb o tom, že si služba zakládá na kvalitě hudby. Epidemic Sound nabízí desítky tisíc skladeb a více než 30 tisíc hudebních efektů, které jsou pečlivě vybírány a dostává se jim té nejkvalitnější postprodukční péče.

Epidemic Sound se navíc snaží klást jednoduchost a tvůrčí svobodu na první místo. V rámci služby tedy funguje intuitivní vyhledávání a nechybí ani možnost objevování zajímavého obsahu. K dispozici navíc nejsou jen písně, ale také jejich úryvky, mixy a vrstvy. Do svého videa tak youtuber může použít třeba jen bubny či basy, nebo může naopak použít píseň a odstranit z ní fragmenty, které se nehodí do jeho videa.

Dobrou zprávou pro nezávislé youtubery a členy ostatních multikanálových sítí je skutečnost, že službu mohou využívat i oni. Samozřejmě si za ni ale zaplatí. Za předplatné Epidemic Sound youtubeři dají 17 dolarů měsíčně, za což získají neomezený přístup k celé hudební knihovně, ze které si budou moci vybírat podkresy pro svá videa. Profesionální producenti pak mohou využít možnost licencovat si jednotlivé písně, a to za cenu 0,99 dolarů za vteřinu použité skladby.

A co se stane s licencovanou hudbou, pokud se partner rozhodne síť opustit? To je jednoduché. Tvůrci v takovém případě zůstanou práva na všechny již použité skladby (není tedy nutné například mazat již vydaná videa), ovšem nesmí už hudbu z knihovny Epidemic Sound používat pro žádnou novou tvorbu.