Hateři jsou v kurzu, dávejte si pozor a čti tohle!

Jsem cílem hejtovacího videa!
Pamatuj, že většina kanálů tvořících podobná videa získává sledovanost tak, že provokují jiné kanály, které jim pak svými reakcemi dělají reklamu. Nenech se zatáhnout do jejich špinavé hry a ideálně jejich video úplně ignoruj a vůbec se o něm nezmiňuj. Sebemenší zmínkou totiž dáváš provokatérovi obsah pro nové video.

Chci se bránit!
Pokud chceš přeci jen podniknout nějaké vlastní kroky, nejdříve se nám ozvi. Máme s podobnými případy roky zkušeností a rádi s tebou celou záležitost jednotlivě probereme a poradíme, jaký je v daném případě nejvhodnější přístup. Mysli na to, že ne každé video lze nechat smazat.

Pozor na textové konverzace
Internet nezapomíná a vše, co je jednou napsáno, může někdo použít proti tobě. Provokatéři rádi využívají například facebookové zprávy a obsah konverzací poté zveřejňují ve svých videích. Dej si velký pozor s kým si píšeš a jaké informace sděluješ. Neposílej naštvané zprávy ani výhružky zdánlivě cizím youtuberům a nesděluj ve zprávách například názory, které by ti mohly uškodit pokud budou zveřejněny. Mysli na to, že i později se mezi vámi mohou zhoršit přátelské vztahy.